קליטת דיירים

הורים שלילדיהם הבוגרים יש מוגבלות שכלית התפתחותית מתלבטים לרוב בין 3 אפשרויות:

1. השארת הילדים בבית – "הכי טוב אצל ההורים". היתרונות ברורים, החיסרון הוא שעם הזדקנות ההורים יקשה עליהם לטפל בבנם או בתם, ובגיל מבוגר קשה יותר לאדם המוגבל להסתגל לדיור חוץ ביתי אחרי שנים רבות בבית ההורים.

2. "דיור בקהילה" – מגורים בהוסטל בעיר, עם סידור של תעסוקה מוגנת. היתרונות הם חיים "נורמאליים" ככל הניתן, החסרונות כוללים התאמה חלקית בלבד של סביבת המגורים לדייר, וחשיפה לאלמנטים הפחות בריאים שבחיי העיר.

3. "דיור במעון" – חיים במסגרת מוסדית הכוללת תעסוקה ושאר שירותים מותאמים. היתרונות הם מוגנות והתאמה, החיסרון הוא סביבת המגורים המוסדית ולא מגוונת.

כפר רפאל משלב בין האפשרויות כדי לאפשר לדיירים להשתלב בחברה עשירה, מגוונת ונורמטיבית מחד, ומאידך לחיות בסביבה מוגנת ומותאמת ליכולותיהם ולצרכיהם. עבור הדיירים, כפר רפאל הינו קהילה מותאמת ומגוננת בה נהנים הדיירים משני העולמות.

בכפר חיים הדיירים יחד עם משפחות על ילדיהן, ומתנדבים צעירים מהארץ ומחו"ל והדיירים הם שותפים אמיתיים וחיוניים בחיי הקהילה. אנחנו מנסים ליצור קהילה שתתמוך בצמיחה ובהתפתחות כל חבריה, מתוך הכרה ביכולות ובמגבלות של כל חבר בקהילה.

יש לציין כי ההשמה בכפר נעשית רק באמצעות האגף למתן שירותי טיפול לאדם בעל מוגבלות שכלית התפתחותית במשרד הרווחה ובתאום עם העובדת הסוציאלית הקהילתית, ואולם האגף מתחשב ברצון ההורים. מתקבלים אך ורק דיירים שנמצאים בטיפולו של האגף.

תוכלו ליצור עימנו קשר ראשוני דרך האתר.

 

 

 ראו כאן מכתב המלצה מאקי"ם

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן