ש"שנים בכפר רפאל

חמישה חברה צעירים, קצת עייפים אחרי הבגרויות, עם הפנים לצבא, החלטנו לקחת "פסק זמן" במרוץ החיים ולהקדיש עוד שנה אחת מזמננו למדינה. בעודנו בעיצומם של חיפושים נרחבים אחר שנת השירות האולטימטיבית עבורנו, הגענו לכפר וכאן נפסק חיפושנו.

כפר רפאל שונה מכל מה שהכרנו, הוא פתח בפנינו אפשרויות רבות של התנסויות: השתלבות בקהילה המיוחדת, עבודה עם החברים והכרת המושג אנתרופוסופיה. עד מהרה הסתגלנו לאורח החיים בכפר, שכן השלווה והשקט חלחלו גם בנו. התחלנו להכיר מקרוב את החברים, את העבודה בבתי המלאכה ואת העובדים שבאו מחו"ל.

עם השגרה התעוררו גם קשיים. לא פעם עמדנו מול בעיות שנדרשנו לפתור בעצמנו ולהתמודד עמן באחריות ובבגרות. העבודה עם החברים הציבה בפנינו עולם חדש ומאתגר, אותו יכולנו ללמוד מהתנסויות חוזרות ונשנות בינן טובות ופחות טובות, תוך הדרכה ותמיכה של הורי הבית. השנה גם השתתפנו בסמינר המהווה מבוא לאנתרופוסופיה ויכולנו לטעום מהלך המחשבה והתרבות העומדים מאחורי הכפר. בין השיעורים התנסנו גם בלימודי אוריתמיה, ציור ועיצוב בחימר, אשר קירבו אותנו לצד האמנותי שבכפר.

כעת כשאנו עומדים בפני סיום השנה, יכול כל אחד ואחת מאתנו לומר כי שנה זו תישאר ותיזכר בלבנו לעד. החוויות הרבות שצברנו, היחסים הטובים שיצרנו והידע שרכשנו יוכלו ללוות אותנו בעתיד, בכל מקום ומקום אליו נפנה. כל מה שנותר הוא להגיד – תודה. תודה על הפתיחות, ההקשבה, ההתעניינות והסבלנות שליוו אותנו לאורך השנה.

שחר, הגר א., הגר פ., שרון, ושחף

ש"שנים

 

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן